ŻUR Z PIECZARKAMI, BIAŁĄ KIEŁBASĄ SOJOWĄ
Z MOCNYM SUPORTEM ZIEMNIAKÓW I ZIELENINY

Żur to wiadomo klasa sama w sobie. Nie musi niczego udowadniać – jest wielkanocnym królem. Mocarzem wśród zup. Tutaj poprzedzony świątecznymi medytacjami i rozkminkami o kulturze zombi i roli naszego zmartwychwstania wynosi nas na orbitę zdrowej wegańskiej kuchni bez nadęcia i przegięcia. Idealne danie w na ciepło w przemianie drewna.

I tutaj otwierający tak zwany temat cytat:

„Nadzieję zbawienia możesz żywić dopóty, dopóki jest ono kwestią martwej interpretacji z Talmudu zwykłym elementem pieśni kościelnej lub modlitwy. Wtedy cieszy się nawet sama nadzieja, budzące dreszcz oczekiwanie dnia w odległej przyszłości, gdy wszystko będzie takie jak sobie wymarzyłeś. Nadzieja daje ci siłę, sprawia, że promieniejesz przyjemnym wewnętrznym ciepłem; jest niczym długi łyk napoju podczas męczącej wspinaczki stromym górskim szlakiem.

Z nadzieją skierowaną ku odległej przyszłości, bez żadnego obowiązku choćby ruszenia palcem, by zrealizować tę nadzieję, na każdym kroku, w każdej godzinie życia, by zmienić ją w realne Życie, możesz pozostać w dokładnie tym samym miejscu, w którym siedziałeś dwadzieścia, trzydzieści lub pięć tysięcy lat temu.”

Wilhelm Reich „Mordercy Chrystusa”

1 WŁOSZCZYNA
KILKA PIECZAREK
3 CEBULE
4 ZĄBKI CZOSNKU
BIAŁA SOJOWA KIEŁBASA ALBO TOFU WĘDZONE
KILKA ZIEMNIAKÓW
NATKA PIETRUSZKI
SÓL, PIEPRZ
KILKA KROPEL CYTRYNY
WARZYWNA KOSTKA ROSOŁOWA

WŁOSZCZYZNĘ OBIERAMY I KROIMY W KOSTKĘ
TAK SAMO ZIEMNIAKI
CEBULĘ KROIMY W PIÓRA
KIEŁBASĘ W TALARKI

LEGENDARNA ZASMAŻKA

WOK / GARNEK
OGIEŃ >> OGIEŃ
OLEJ >> ZIEMIA
CEBULA & CZOSNEK >> METAL
SMAŻYMY NA ZŁOTO
DODAJEMY TALARKI BIAŁEJ SOJOWEJ KIEŁBASY LUB TOFU >> WODA
PIEPRZ >> METAL
SÓL / SOS SOJOWY >> WODA

ZUPA

WOK
OGIEŃ >> OGIEŃ
OLEJ >> ZIEMIA
WŁOSZCZYZNA I ZIEMNIAKI >> ZIEMIA
SMAŻYMY
WRZĄTEK >> OGIEŃ
KOSTKA ROSOŁOWA >> ZIEMIA
LUBCZYK >> METAL
PIEPRZ >> METAL
ZASMAŻKA >> METAL / WODA
MOŻEMY DOLAĆ WODY I DOSOLIĆ >> WODA

DODAJEMY NATKĘ PIETRUSZKI >> DREWNO
WLEWAMY ŻUR >> OGIEŃ

SOJA

NATURA TERMICZNA OCHŁADZAJĄCA, SMAK SŁODKI; WZMACNIA ŚLEDZIONĘ-TRZUSTKĘ; WPŁYWA KORZYSTNIE NA JELITO GRUBE, DZIAŁA NAWILŻAJĄCO PRZY OBJAWACH SUCHOŚCI; UZUPEŁNIA NIEDOBORY W NERKACH, OCZYSZCZA SERCE I NACZYNIA KRWIONOŚNE, POPRAWIA KRĄŻENIE KRWI; POMAGA PRZYWRÓCIĆ PRAWIDŁOWE FUNKCJONOWANIE TRZUSTKI (PRZEDE WSZYSTKIM W PRZYPADKU CUKRZYCY); POPRAWIA WZROK; DZIAŁA MOCZOPĘDNIE; OBNIŻA GORĄCZKĘ; WYSOCE ALKALIZUJĄCA, ODTRUWA ORGANIZM, WZMAGA WYDZIELANIE POKARMU U MATEK KARMIĄCYCH. STOSOWANA RÓWNIEŻ W LECZENIU ZAWROTÓW GŁOWY, BRAKU APETYTU U DZIECI (GŁÓWNIE W FORMIE TEMPEH I MLEKA SOJOWEGO), WYPRYSKÓW SKÓRNYCH, ZAPARĆ, OBRZĘKÓW, RETENCJI PŁYNÓW I TOKSEMII U KOBIET W CIĄŻY ORAZ ZATRUĆ POKARMOWYCH. PRZY ZABURZENIACH W OKRESIE CIĄŻY I ZATRUCIACH POKARMOWYCH PIJ WYWAR Z SOI (PRZYRZĄDŹ JAK OMÓWIONY WCZEŚNIEJ SOK Z ADZUKI). SOJA JEST NATURALNYM ŹRÓDŁEM LECYTYNY – POKARMU DLA MÓZGU.
JEŚLI SOJA NIE ZOSTANIE DOKŁADNIE UGOTOWANA, HAMUJE DZIAŁANIE ENZYMU TRAWIENNEGO TRYPSYNY, CO SPRAWIA, ŻE STAJE SIĘ TRUDNA DO STRAWIENIA. FERMENTACJA STOSOWANA PRZY PRODUKCJI TEMPEH, TOFU, MISO I SOSU SOJOWEGO ELIMINUJE TENDENCJĘ SOI DO HAMOWANIA WYDZIELANIA TRYPSYNY.„Wybór jest w każdej jednej chwili. Ścieżka wiedzie wgłąb spirali. Do środka. Dekodowanie staje się częścią Drogi, która jest nauką integrowania wiecznego rozpadu formy, oswajania ze śmiercią, która rodzi życie. Jest poza zbawieniem i potępieniem, poza nadzieją i obawą. Kiedy przestajesz szukać – masz To wprost przed sobą, jednak nie widzisz Tego, bo w twoim umyśle jest za dużo szukania, oczekiwań, nadziei. Mówi się, że Rozczarowanie jest najlepszym paliwem na ścieżce, ponieważ przestajemy tworzyć koncepcje Zbawienia, przestajemy gorączkowego neurotycznego wysiłku umysłu, który szuka ostatecznych odpowiedzi. Chcemy dotrzeć na drugi Brzeg, jednak samo docieranie tworzy mechanizm wiecznej Tułaczki. Wiecznego Usiłowania. Wstać z Martwych to odkryć ten Świetlisty Diament, który nie leży za górami i lasami i siedmioma rzekami świadomości. Jest Tu. Teraz. W tej właśnie Chwili. Oko próbuje zobaczyć samo siebie. Świat staje się Lustrem. Możemy się przejrzeć. Możemy bać się, być przerażeni, pełni gniewu i braku akceptacji. Możemy walczyć z Odbiciami bez końca – by zawsze paść w Agonii z wyczerpania. Czym jest Lęk?
To brak wiedzy.”

Marcin Piniak „Zmartwychwstanie”

💻TEKST: https://wegekuchnia.com/2020/04/13/zmartwychwstanie/

WARTO:
Aldous Huxley – Ostateczna Rewolucja – wykład napisy [PL]
https://youtu.be/My02NFCwcQo

The Third Industrial Revolution: A Radical New Sharing Economy
https://youtu.be/QX3M8Ka9vUA

Brave New World | Official Trailer | Peacock
https://youtu.be/As2sMgm0Szo

[AUDIOBOOK] Aldous Huxley – Nowy wspaniały świat
https://youtu.be/CczFsmNK1YA
%d blogerów lubi to: